Inwentaryzacja śladów dawnego górnictwa i hutnictwa w gminach Bolesław i Klucze
Stowarzyszenie "Szansa Białej Przemszy" zrealizowało projekt "Inwentaryzacja śladów dawnego górnictwa i hutnictwa w gminach Bolesław i Klucze", dofinansowany ze środków LGD „Nad Białą Przemszą” pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z zakresu „Małych projektów”.
W efekcie powstał Przewodnik po śladach i zabytkach dawnego górnictwa i hutnictwa rud w gminach Bolesław i Klucze oraz film Ślady dawnego górnictwa i hutnictwa w Gminach Bolesław i Klucze, do którego obejrzenia zachęcamy.
Boisko do piłki nożnej w Wierzchowisku po remoncie
Stowarzyszenie ULKS Wierzchowisko zdobyło środki unijne na modernizację schodów i ciągu pieszego prowadzącego na boisko, montaż kabin dla zawodników oraz montaż elementów małej architektury. Zagospodarowane zostały także tereny zielone na skarpach leżących przy boisku, przeprowadzono remont części ogrodzenia boiska.
Czytaj więcej: Boisko do piłki nożnej w Wierzchowisku po remoncie
Optymalizacja kosztów ogrzewania ciepłej wody oraz ogrzewania centralnego poprzez montaż kolektorów słonecznych w siedzibie firmy HANGAT
Wnioskodawca: HANGAT Adrian Pabis
Całkowita wartość projektu: 25 454,64 zł
Wysokość otrzymanej dotacji: 14 767,05 zł
Opis projektu: Operacja polegała na montażu instalacji solarnej na budynku siedziby firmy HANGAT w celu optymalizacji kosztów ogrzewania ciepłej wody użytkowej oraz dogrzewania pomieszczeń.
Remont świetlicy wiejskiej poprzez wykonanie robót malarskich z zamurowaniami, stolarki drzwiowej z posadzkami, prac elektrycznych i naprawa schodów
Wnioskodawca: Gmina Wolbrom
Całkowita wartość projektu: 43 676,00 zł
Wysokość otrzymanej dotacji: 24 999,00 zł
Opis projektu: Operacja polegała na przeprowadzeniu prac remontowych w świetlicy wiejskiej, która służy do tworzenia alternatywnych form spędzania wolnego czasu dla mieszkańców sołectwa ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.
Kultywowanie lokalnych tradycji poprzez zakup strojów regionalnych dla lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich i Zespołu Folklorystycznego oraz promowanie lokalnych produktów kulinarnych poprzez uczestnictwo w okolicznych imprezach
Wnioskodawca: „Bractwo Szkolne” na rzecz Budowy Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie
Całkowita wartość projektu: 35 750,00 zł
Kwota dotacji: 25 000,00 zł
Opis projektu: Istota działań podejmowanych w ramach operacji polegała na doposażeniu trzech lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz Zespołu Folklorystycznego działającego przy Szkole Podstawowej w Kwaśniowie w komplety regionalnych strojów ludowych oraz sfinansowanie zakupu niezbędnych produktów do przygotowania regionalnych potraw, które wystawiane będą do bezpłatnej degustacji podczas lokalnych uroczystości.