Szanowni Państwo,
Z przyjemnością informujemy , iż Stowarzyszenie przystąpiło do realizacji kolejnego projektu w Partnerstwie z Zielonym Pierścieniem Tarnowa oraz Gminą Niepołomice pn. Promocja gospodarcza przedsiębiorstw z Małopolski funkcjonujących w obszarze czystej energii na rynkach zagranicznych, nr RPMP.03.03.01-12-0591/18 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014‐2020.
Celem projektu jest rozpropagowanie idei efektywnego i oszczędnego zarządzania i wykorzystania energii na terenach wiejskich, wskazanie korzyści z szerszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii.
W ramach realizacji projektu przewidziane są działania ukierunkowane na promowanie przedsiębiorstw zajmujących się rozwiązaniami z szerokiego spektrum efektywnej gospodarki energetycznej
Przedmiot projektu:
W pierwszym obszarze projekt ukierunkowany jest na typową promocję małopolskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych w połączeniu z poszukiwaniem na tych rynkach inwestorów dla małopolskich przedsiębiorstw. Pozwoli to na wyjściu tych podmiotów z obszaru regionalnego rynku na rynki międzynarodowe. W ramach tego obszaru przewidziano
wyjazdy związane z poszukiwaniem inwestorów, misje małopolskich przedsiębiorstw, czy też rewizyty przedsiębiorców z wybranych krajów. Ten obszar zaowocuje wypromowaniem naszych rozwiązań jak również pozyskaniem, poprzez nowych inwestorów, nowych technologii.
W drugim obszarze przewidziano wykonanie i opracowanie strategii dla wybranych małopolskich klastrów energii. Efektem będzie określenie funkcjonowania tych podmiotów w najbliższej perspektywie czasowej oraz przygotowanie oferty eksportowej.
Ostatni obszar, najważniejszy to wypracowanie rozwiązań, które przybliżą biznes do nauki, do nowoczesnych rozwiązań sektora badawczo-rozwojowego. W ramach tego obszaru przewidziano budowę narzędzi programistycznych oraz stworzenie potężnej bazy-narzędzia łączącego sferę nauki i biznesu. Elementem podsumowującym ten obszar będzie organizacja festiwalu - Czysta i energooszczędna małopolska.
Całości działań będzie towarzyszyła promocja rozliczana w ramach kosztów pośrednich.
Zaplanowane etapy projektu
1.Wyjazdy do wybranych krajów z misją poszukiwania inwestorów
2.Organizacja przyjazdów przedsiębiorców do małopolski
3.Organizacja i udział małopolskich przedsiębiorców w targach, konferencjach i organizowanych misjach gospodarczych
4.Budowa kompleksowej bazy dla współpracy nauki i biznesu
5.Opracowanie portalu internetowego
6.Organizacja festiwalu
7.Prowadzenie na bieżąco procesu ewaluacyjnego ja również badania końcowego na zakończenie realizacji projektu.
Oś priorytetowa: 3 Przedsiębiorcza Małopolska
Działanie: 3.3 Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki
Poddziałanie:3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski
Wartość projektu: 7 593 407,50 zł
Dofinansowanie ze środków unijnych: 6 454 396,38 zł
„Promocja gospodarcza przedsiębiorstw z Małopolski funkcjonujących w obszarze czystej energii na rynkach zagranicznych.” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w zakresie 3 Osi Priorytetowej - Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.3 Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski
informuje o możliwości składania
wniosków o przyznanie pomocy na operacje
z zakresu:
- wzmocnienia kapitału społecznego, w tym podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.
- zachowania dziedzictwa lokalnego
- promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych
w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”,
objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich
na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
Wsparcie udzielane jest w formie refundacji
Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie:
od 14.09.2020r. do 13.10.2020r. do godziny 12:00
Wnioski należy składać w obydwu wskazanych poniżej formach:
1) w formie dokumentu elektronicznego wgranego do systemu www.lgd.witkac.pl po uprzedniej rejestracji w systemie (instrukcja obsługi POP dla wnioskodawców do pobrania znajduje się w dokumentacji konkursowej),
2) bezpośrednio w biurze Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Nad Białą Przemszą” w Wolbromiu, ul. Skalska 20 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30 w formie papierowej w dwóch egzemplarzach, który będzie wygenerowany z systemu przez pracownika Biura LGD bezpośrednio w Biurze.
UWAGA!
Za wiążącą datę wpływu wniosku uznaje się datę jego złożenia w formie papierowej bezpośrednio w Biurze LGD. Wniosek w tej formie powinien być podpisany przez wnioskodawcę/pełnomocnika wnioskodawcy/inną osobę upoważnioną, dlatego koniecznym jest, by wniosek został złożony w Biurze LGD bezpośrednio przez osobę uprawnioną.
Zakres tematyczny operacji:
Cel ogólny 1 Kapitał społeczny jest rozwinięty i służy osiąganiu szerokich korzyści – ekonomicznych i społecznych – dla całej wspólnoty mieszkańców obszaru
Cel szczegółowy 1.2 Tworzenie warunków do zachowania lokalnego dziedzictwa i wzmacniania lokalnej tożsamości
Przedsięwzięcie 1.2.1 Rozwój i wzmacnianie oferty kulturalnej obszaru, w szczególności opartej o lokalne tradycje
Wskaźnik produktu: Liczba wspartych inicjatyw z zakresu rozwoju oferty kulturalnej - 15 szt.
Warunki udzielenia wsparcia:
Kryteria wyboru operacji:
Lokalne kryteria wyboru operacji (horyzontalne) oraz premiujące kryteria wyboru operacji znajdują się na stronie LGD – www.lgdnbp.pl oraz w wersji papierowej w Biurze LGD.
Minimalna liczba punktów, której uzyskanie jest warunkiem wyboru operacji wynosi 17 punktów w ramach oceny według horyzontalnych lokalnych kryteriów wyborów operacji.
Formularz wniosku o przyznanie pomocy, wniosku o płatność oraz projekt umowy
o przyznanie pomocy dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - www.prow.malopolska.pl
Formularz wniosku o przyznanie pomocy, formularz wniosku o płatność, formularz umowy
o przyznanie pomocy, LSR, kryteria wyboru operacji są udostępnione na stronie: Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Nad Białą Przemszą” oraz do wglądu w Biurze Lokalnej Grupy Działania miejscowość: Wolbrom, ul. Skalska 20 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30.
Wysokość dostępnych środków w ramach naboru wynosi 131 375,15 zł
Limit środków w okresie realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi 300 000,00 zł na jednego beneficjenta (nie dotyczy podmiotów będących jednostkami sektora finansów publicznych).
Maksymalna kwota dofinansowania dla beneficjentów będących NGO, Związkami wyznaniowymi i osobami fizycznymi: 300.000,00 zł.
Refundacja następuje w wysokości:
- do 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowalnych w przypadku jednostki sektora finansów publicznych,
- do 100% poniesionych kosztów kwalifikowalnych w przypadku beneficjentów będących NGO, Związkami wyznaniowymi i osobami fizycznymi.
Wykaz dokumentów niezbędnych do wyboru projektów:
Wykaz dokumentów dodatkowych:
Wszelkie informacje niezbędne dla prawidłowego wypełnienia wniosków udzielane są
w Biurze Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Nad Białą Przemszą” oraz pod numerem tel. 32 7242523 od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.30.
tel. (32) 724 25 23, tel. kom. 694 128 336
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres biura: Porąbka 88, 32-353 Trzyciąż,
Godziny otwarcia: 7.30 – 15.30
Pracownicy biura:
Zgodnie z Uchwałą nr 14/15 Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą” z dnia 17.12.2015 roku wysokość składek członkowskich na rok 2016 wynosi:
„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Materiał opracowany przez Lokalną Grupę Działania "Nad Białą Przemszą".
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Mister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Strona www.nadbialaprzemsza.org.pl współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR w tym realizację Planu Komunikacji, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER".
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane wyniki operacji: Wdrożona LSR zrealizowany Plan Komunikacji.